Iné cesty

Zrejme ste to už počuli odinakiaľ, ale aj tak. Túto sobotu budem prednášať v Košiciach na “festivale zodpovedného cestovania” Iné cesty, kam ma pozvali z Občianskeho združenia Sosna už pred niekoľkými mesiacmi (a ja som s radosťou prijala, lebo chápete, máločo robím radšej než vyprávať sa o mojich svetopatáliách; toto je príležitosť rozprávať celučičkú hodinu bez toho, aby ma niekto prerušil a prešiel na inú tému (ako napríklad lak na nechty), takže jupí!)(tuto asi už treba dať bodku).

Toto som k tomu pred časom napísala do programu:

Pred rokom a pol som prerušila štúdium religionistiky a vybrala sa na skusy do Kolumbie. Tento „gap year“ mi prevrátil priority hore nohami a to je pocit, o ktorý sa s vami chcem v mojej prednáške podeliť. Porozprávam vám nielen o tom, ako som sa svojpomocne učila po španielsky, krkolomne vybavovala víza na migračnom, nosila uniformu do práce a kŕmila sa tropickým ovocím, ale aj o tom, prečo sú Kolumbijčania najšťastnejší národ na svete, ako sa snažia vysporiadať s násilím, guerillou, vojnou a sociálnou nespravodlivosťou, prečo je hlavné mesto Bogota v chladných horách a kde bolo voľakedy, kto žije v pralese, kde je najkrajšie nočné nebo, na čo si dať pozor, ak sa rozhodnete vyskúšať ayahuascu a prečo je teraz ten správny čas Kolumbiu navštíviť.

Teraz rozmýšľam, ako to všetko do tej hodiny narvem. Lebo o Kolumbii sa dá rozprávať obsiahlo a rozšírne a ja mám sklony k nesmiernej rozvláčnosti.

Ak ste vtedy v Košiciach, týmto vás srdečne pozývam! Môj úsek je v sobotu medzi 16:30-17:30, ale bude tam aj plno iných zaujímavých prednášateľov.

DSC04456.JPG

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *