Odchádzanie

Rada by som vás na úvod ohúrila nejakou údernou metaforou, napríklad že čochvíľa zmiznem ako gáfor, alebo že sa po mne len tak zapráši, ale bohužiaľ to nie je pravda. Doma po mne ostane hŕba šiat, kníh, cédečiek, bižutérie a ďalších tajomných utenzílií, ktoré potichu čupia v šuflíkoch (neuznávam slovo zásuvky, tie sú na elektrinu, to len aby ste vedeli) a ich jediným zmyslom je mrhať časopriestorom.

F. mi včera povedal, že triedil veci a zredukoval svoj majetok na jednu kartónovú krabicu; pár kníh, nejaká hudba a tak. K tomu niekoľko gitár a trekový ruksak, v ktorom si posledný rok nosil svoj domov. Chápete to? Ja nie.

Ako tak dobalievam, moja mama obchádza po izbe; keby bola kocúr, švihala by chvostom. Otvára skrinky a checkuje, kam by mohla rozšíriť svoje pole odevného pôsobenia.

“Tuto je v každej skrini troška niečoho, to by sa mohlo dať do jednej a ja by som si dala sem veci,” podotkne. Presne tak som uvažovala aj ja, keď som pred časom vyprevádzala sestru. Teraz je mi ľúto. Moja mama rozhodne nie je z tých, čo uchovávajú izbu svojich detí nedotknutú ako svätyňu.

Medzičasom som ja svoje pakšametle nadžgala do batoha, príručného kufríka a kabelky. Kabelka sa, samozrejme, ako batožina neráta. Ak teda neletíte Ryan Airom. (V tom prípade božechráň, aby ste mali čo len o centimeter viac!) Ako tak hľadím na tých plne využitých 65+10 litrov, vravím si, kurník, mala som si toho zobrať menej…čo ja s týmto všetkým?! Ale na prebaľovanie už nemám čas ani chuť. Kristepane. Odnesiem ja toto vôbec?

Image

Stray story seeker. Hungry hitchhiker. Wannabe polyglot. Aspiring travel writer. Currently bumming around in Turkey. Follow me on my wonderful <3 social media - click on the orange icons below!

3 Comments

  1. Jana

    Ty si teda dobra potvora… Do Tvojej izby si chodim sadnut a citat, aby som sa citila blizsie k Tvojmu svetu. Tvoje skrine nepotrebujem, len premyslam, ci a ako tu treba upratovat. Keby som bola kocur, zbalila by som sa do Tvojej batoziny a teraz by som sa vyhrievala v Bogote na priedomi, tak je to, moja cestovatelka!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *